Forum Sekcji Archiwów Instytucji Naukowych i Kulturalnych  Stowarzyszenia Archiwistów Polskich

Forum Sekcji Archiwów Instytucji Naukowych i Kulturalnych Stowarzyszenia Archiwistów Polskich


#1 2010-03-31 10:39:32

 monika Kielce

Archiwista

6016109
Skąd: kielce
Zarejestrowany: 2010-01-07
Posty: 52
Skąd: Kielce

brakowanie dokumentacji podatkowej a kodeks karno-skarbowy

Witam Koleżeństwo,

spotkałam się ostatnio z dyskusją na temat: po jakim czasie można brakować dokumentację podatkową. Ordynacja podatkowa mówi o przedawnianiu odpowiedzialności po 5 latach od momentu składania zeznania podatkowego, tzn. że np. PIT8 czyli kopię PIT, która zostaje u pracodawcy za 2005 roku można wybrakować po 1 stycznia 2012 roku. Z kolei kodeks karno-skarbowy stanowi, że przestępstwa podatkowe zagrożone karą więzienia powyżej lat 3 przedawniają się dopiero po 10 latach, a więc te z 2005 dopiero po 1 stycznia 2017. Przeczytałam kodeks w miarę dokładnie i nie mogę dojść o jakie przestępstwa chodzi i jakiej dokumentacji miałoby dotyczyć brakowanie dopiero po 10 latach. Przypadek przy którym pojawiły się te dylematy dotyczył konkretnie zgód Urzędu Skarbowego na umarzanie czy zmniejszanie podatków od stowarzyszenia. Czy ktoś mógłby się bliżej odnieść do tego zagadnienia??

Pozdrawiam Monika z Kielc

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
OтeНи Кабо-Верде elffortress busy Passau transport ziemi Piła