Forum Sekcji Archiwów Instytucji Naukowych i Kulturalnych  Stowarzyszenia Archiwistów Polskich

Forum Sekcji Archiwów Instytucji Naukowych i Kulturalnych Stowarzyszenia Archiwistów Polskich


#1 2011-05-24 21:49:18

 monika Kielce

Archiwista

6016109
Skąd: kielce
Zarejestrowany: 2010-01-07
Posty: 52
Skąd: Kielce

Nowelizacja uczelnianych przepisów kancelaryjno-archiwalnych

Chciałam zapytać czy w Waszych uczelniach i innych instytucjach wprowadzone zostały w ostatnim czasie jakieś nowelizacje wewnętrznych aktów normatywnych ze względu na elektroniczna skrzynkę podawczą, e-PUAP, elektroniczny obieg dokumentów itd. A może gdzieś trwają pracę? U nas w Kielcach się zabieramy za to właśnie, w Olsztynie też powstają nowe rozwiązania...może jeszcze gdzieś??

Zachęcam do wymiany doświadczeń, może dzięki temu łatwiej przebrniemy przez te rewolucyjne zmiany.

Pozdrawiam Monika Marcinkowska

Offline

 

#2 2011-05-24 22:39:41

 Herfurt

Admin

Zarejestrowany: 2010-01-07
Posty: 16
Skąd: Kielce
WWW

Re: Nowelizacja uczelnianych przepisów kancelaryjno-archiwalnych

U mnie w muzeum, kierowniczka działu administracji (sekretarka dyrektora) była święcie przekonana, że nowa instrukcja kancelaryjna dotyczy także nas, jako placówkę podległa urządowi marszałkowskiemu.
Kiedy wreszcie udało się jej wytłumaczyć (zabrałem ja na szkolenie z nowej instrukcji z przedstawicielem ministerstwa), że nie, stwierdziła, że całe szczęście.
U mnie dokumentacja bywa datowana 3 miesiące wstecz. Elektroniczny obieg dokumentów nie ma szans przy tym systemie.

Offline

 

#3 2011-05-25 22:43:53

 monika Kielce

Archiwista

6016109
Skąd: kielce
Zarejestrowany: 2010-01-07
Posty: 52
Skąd: Kielce

Re: Nowelizacja uczelnianych przepisów kancelaryjno-archiwalnych

potrzeba stworzenia możliwości kontaktu petenta z instytucją publiczną w formie elektronicznej wynika raczej z Kodeksu Postępowania Administracyjnego, a nie z nowych przepisów kanc-arch. KPA obowiązuje muzea?

Monika Kielce

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
studio kopiowania ślask elffortress busy Passau transport ziemi Piła